Kategoriler
Uncategorized

İBB Sözcüsü Ongun duyurdu: Bakanlık müfettişleri mesaiye başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, dün akşam KRT TV’de ‘Seçil Özer ile Gündem Özel’ yayınına telefonla katıldı. İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği müfettişlerin mesaiye başladığını ifade eden Ongun, “Bu iş en ince ayrıntısına kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’na karşın bir oyundur, kumpastır, organizasyondur” ifadelerini kullandı.

MÜFETTİŞLER İBB’DE MESAİYE BAŞLADI

“Bugün itibariyle bize İçişleri Bakanlığı’nın cevabı posta aracılığıyla ulaştı. Yanıttaki imza İller İdaresi Genel Müdürlüğü, ‘Ey İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sen İçişleri Bakanı’na soru soramazsın, onun muhatabı sen değilsin. Eğer merak ettiğin bir şey varsa işe giren insanların dosyasını valiliğe gönder, valilik inceler sana da yanıtını verir.’ Hemen biz bu 37 kişiye baktık, kimdir bunlar diye. Bunların 8 tanesinin İBB ile ilgisi değil. 29 her birine İBB’nin dağıtılmış iştirak şirketlerinde çalışıyor. Bu arkadaşları çağırdık, dedik ki; ‘sen bu musun? Senle ilgili böyle iddialar var.’

Bu arkadaşlarımızın 20 tanesine kendi rızasıyla gidip hem kabahat duyurusunda bulundular ayrıca de kendileri ile ilgili yayın yapan Sabah gazetesine tazminat davası açtılar. Biz bu 557 kişi kimdir onu bilmiyoruz. Bize bu verilmedi.

Fakat bugün itibariyle İçişleri Bakanlığımızın görevlendirdiği müfettişlerimiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde mesailerine başladılar.

‘İMAMOĞLU’NA YÖNELİK KUMPASTIR’

Sözcü’nün katrdığı habere tarafından, devletimizle benzer güdümlü, devletimizin istediği her belgeyi onlara teslim eden İstanbul Büyükşehir Belediyesiyiz. Bu kampanya yapıldığı süre bunun yansıması sokakta İstanbul Büyükşehir Belediyesi olacak. Yozgat’ta Ekrem İmamoğlu sokağa çıktığı süre ‘Sen teröristleri işe almışsın’ diyecek olan vatandaşın muhatabı Ekrem İmamoğlu.

Bu meslek ayrıntılarıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’na karşın bir oyundur, kumpastır, organizasyondur”

‘CNNTÜRK’E KATILMA TALEBİM KABUL EDİLMEDİ’

Ongun, sonradan sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, Irk TV, Habertürk ve KRT televizyonlarına telefon bağlantısıyla katılma talebinin kabul edildiğini fakat CNNTürk’e ise bağlanma talebinin kabul edilmediğini açıkladı.

Ongun, “İBB’ye karşın iddialarla ilgili bu akşam Irk TV, Habertürk ve KRT televizyonlarına telefon bağlantısıyla katılma talebim kabul edildi ve halkımızın içten bilgilenmesine olasılık sağlandı. CNNTürk yayınında yapılan yorumlara karşı, yayına katılma talebim ise kabul edilmedi” dedi.
 

İBB’ye yönelik iddialarla ilgili bu akşam Ahali TV, Habertürk ve KRT televizyonlarına telefon bağlantısıyla katılma talebim kabul edildi ve halkımızın doğru bilgilenmesine olasılık sağlandı. CNNTürk yayınında yapılan yorumlara aleyhinde, yayına katılma talebim ise kabul edilmedi.

— Murat Ongun (@Mrt_Ongun) December 30, 2021
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir