Kategoriler
Uncategorized

Hile operasyonunu başlatan Ülgütol, kendini kurtarmak için polis memuruna iftira attı

Şike operasyonunu dönemin Asayiş Müdürü Yener Ülgütol’un imzalayıp Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü’ne gönderdiği belgeyle başladığını gösteren Soner Koç, Ülgütol’un kendi emrinde çalışan polis memuruna iftara attığını belgeleriyle ortaya koydu.

Soruşturmayı yürüten KHK’lı güvenlik amiri Soner Koç sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, ‘‘Hile operasyonunu başlatan polis diye, en daha alçak seviyede tayin yapan Polis Memuru Lokman Yanık’ı bitmiş tutuklamışlar. Size soruyorum; bir polis memurunun böyle bir soruşturma başlatma yetkisi var mıdır? İşte evrak burda, bakın bakalım soruşturmayı kim başlatmış?’’ ifadelerini kullandı.

Asayiş Müdürü Yener Ülgütol’un eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın yalakası olduğunu belirten Soner Koç, Ülgütol’un kendi imzaladığı evrakı reddedip suçu polis memuru Lokman Yanık’a kötüleme attığını kaydetti.

Soner Koç Twitter’dan yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

‘‘Şike soruşturmasını başlatan ilk yazıyı yazar kişi dönemin Asayiş Müdürü Yener Ülgütol’dur. Yener, Aziz Yıldırım yalakasıdır. Kendi emrinde çalışan polis memuruna kötüleme atıp, kendisini kurtardı. Sonrasında terfi edip Fenerbahçe’den sorumlu müdürlük yaptı. Halen görevde.
 

1- Hile operasyonunu başlatan polis diye, en daha alçak seviyede ödev yapan Polis Memuru Lokman Yanık’ı tekrar tutuklamışlar.

Size soruyorum; bir polis memurunun böyle bir soruşturma başlatma yetkisi var mıdır?

İşte doküman burda, bakın bakalım soruşturmayı kim başlatmış? pic.twitter.com/hTvfzOD8hO

— Soner Koç (@SonerKoc34) December 30, 2021
 

2-Şike soruşturmasını başlatan birincil yazıyı yazar kişi dönemin Asayiş Müdürü Yener Ülgütol’dur.

Yener, Aziz Yıldırım yalakasıdır.

Kendi emrinde çalışan polis memuruna kötüleme atıp, kendisini kurtardı. Sonrasında terfi edip Fenerbahçe’den sorumlu müdürlük yaptı. Halen görevde. pic.twitter.com/Ctcg4qUW3H

— Soner Koç (@SonerKoc34) December 30, 2021
Hatalı duymadınız. Fenerbahçe’den sorumluluk sahibi güvenlik müdürü, kendi imzası olan evrakı reddedip, herşeyi polis Lokman yaptı diye kıvırdı ve tutuklanması gerekirken şahit oldu. İfade verip, emri altındaki polisi yaktı. İmzası olan doküman bu.
 

3-Hatalı duymadınız.

Fenerbahçe’den sorumlu emniyet müdürü, kendi imzası olan evrakı reddedip, herşeyi polis Lokman yaptı diye kıvırdı ve tutuklanması gerekirken şahit oldu.

İfade verip, emri altındaki polisi yaktı.

İmzası olan belge bu. pic.twitter.com/t5x5GvOhLd

— Soner Koç (@SonerKoc34) December 30, 2021
Acilen Lokman Yanık’ı tekrar tutuklayıp idrak yapıyorlar. Bu soruşturma aslında kumpassa, tutuklamanız gereken birey Lokman Yanık değil, Yazıda imzası bulunan ve attığı kötüleme karşılığında halen göreve devam eden güvenlik müdürü Yener Ülgütol’dur.
 

4-Şu Anda Lokman Yanık’ı her yerde tutuklayıp idrak yapıyorlar.

Bu soruşturma aslında kumpassa, tutuklamanız gereken kişi Lokman Yanık değil,

Yazıda imzası bulunan ve attığı iftira karşılığında halen göreve devam eden emniyet müdürü Yener Ülgütol’dur. pic.twitter.com/VrJUCedRCV

— Soner Koç (@SonerKoc34) December 30, 2021
Giderken yayınladığım belge “rahat” ibareli olduğu için suç oluşturabileceğini düşünüp beni DM den uyaran arkadaşlara tşk ederim. Ancak belge kamuya açık bir yargılamanın dava dosyasında yer aldığı için aleniyet kazanmış durumda. Sorun yok.’’

Arasında gazeteci Hidayet Karaca’nın da bulunduğu 88 kişinin yargılandığı sözde ‘futbolda hile’ davasında karar geçtiğimiz günlerde belirtilen, şike, onlarca delil, kamera kayıtları, dominant kararıyla yapılan dinlemeler ve resmi belgelere karşın resmen aklanırken, gazeteci ve suçu ortaya çıkaran emniyet mensupları cezalandırılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir